O firmie

ELBUD Katowice działa nieprzerwanie w polskiej elektroenergetyce od 1945 roku, początkowo jako katowicki oddział firmy Siemens-Schuckert, następnie, od 1947 roku jako firma państwowa. Od 1992 roku jest spółką prawa handlowego.

Elbud Katowice Sp. z o.o. to ceniona na rynku firma o wieloletnich tradycjach i doświadczeniu, świadcząca usługi w zakresie budownictwa elektroenergetycznego.

 

Ponad sześćdziesięcioletnia historia katowickiego Elbudu to m.in.:

 • tysiące kilometrów linii 110 kV i 60 kV;
 • setki kilometrów linii systemowych 220 kV i 400 kV;
 • 40 km jedynej w kraju linii 750 kV;
 • setki stacji elektroenergetycznych z rozdzielniami o napięciu od 6 do 400 kV;
 • jedyna w kraju rozdzielnia 750 kV w Widełce k/Rzeszowa.

 

Firma specjalizuje się w budowie oraz modernizacji sieci rozdzielczych 110 kV i przesyłowych 220 i 400 kV oraz stacji transformatorowo-rozdzielczych o napięciach SN, 110 kV, 220 kV i 400 kV. Oferta obejmuje usługi z zakresu projektowania, kompletacji dostaw, budowy i uruchomienia obiektów.

 

We własnych strukturach posiada wytwórnię produkującą konstrukcje stalowe, bogato wyposażoną bazę sprzętowo-narzędziową oraz nowocześnie wyposażone warsztaty, gdzie produkuje i wyposaża szafy z aparaturą zabezpieczeniową i pomiarową. Ponadto od 2008 r. roku Elbud Katowice jest współwłaścicielem znanej i renomowanej firmy projektowej BSiPE Energoprojekt - Poznań S.A.

 

W celu zapewnienia najwyższych standardów firmy i spełnienia oczekiwań Klienta w Elbud Katowice funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy według norm PN EN ISO 9001, PN EN ISO 14001 oraz PN N 18001. Kadra inżynierska posiada certyfikaty zarządzania projektami Project Management.

 

Mocne strony Spółki to:

 • kompleksowość świadczonych usług;
 • indywidualne kontakty z klientami i elastyczność w dosto­sowaniu się do ich wymagań;
 • doświadczenie i kwalifikacje personelu;
 • potencjał montażowy;
 • zastosowanie wspomagania komputerowego w projektowaniu i kosztorysowaniu;
 • przestrzeganie wymogów prawnych;
 • stosowanie nowoczesnych technologii przyjaznych dla środowiska.

 

Zarząd , sprawnie zarządza Spółką, która osiąga duże sukcesy na rynku. Specjalistyczny park technologiczny, wieloletnie doświadczenie oraz wiedza wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz brygad budowlano-montażowych pozwala na  kompleksową realizację największych i najważniejszych inwestycji w branży elektroenergetycznej.

 

Elbud Katowice Sp. z o.o. posiada kadrę inżynieryjno-techniczną, która potrafi sprawnie zorganizować i koordynować prace własnych brygad montażowych i podwykonawców oraz prowadzić bezpośredni nadzór nad wszystkimi etapami przygotowania i realizacji inwestycji. Posiadana i ciągle aktualizowana wiedza techniczna oraz zdobyte doświadczenie zawodowe w połączeniu z umiejętnościami organizacyjnymi gwarantują sprawność realizacji prac, zastosowanie najlepszych rozwiązań i zachowanie wysokiej jakości świadczonych usług z branży budownictwa elektroenergetycznego.

biuro kreatywne monolab
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Elbud Katowice Sp. z o.o.